Bi ?
Hey jeg har længe undret mig over noget, jeg er en 14 årig dreng og jeg tænder både på gay porn og straigth porn men for det meste ser jeg gay porn
Jeg har aldrig været forelsket i en dreng eller fundet drenge attraktive men jeg tænder på penisser, hvor jeg derimod syntes at piger er vildt søde og kigger på numser og sån' så jeg ved ikke helt hvad jeg er er der nogle som måske kan komme men en redeligørelse ?
Jeg har aldrig været forelsket i en dreng eller fundet drenge attraktive men jeg tænder på penisser, hvor jeg derimod syntes at piger er vildt søde og kigger på numser og sån' så jeg ved ikke helt hvad jeg er er der nogle som måske kan komme men en redeligørelse ?
Kommentarer
Du må så spørge dig selv, om du måske bare synes at piger er flotte at se på, som f.eks. når du ser et noget flot tøj eller et flot dyr i en dokumentarfilm, eller om du får en rejsning, når du ser på en nøgen kvinde for sig selv, og har lyst til at have sex med hende. Hvis svaret er nej, så er du nok kun til fyre, og det er der jo ikke noget galt i.
Du kan evt. også prøve det af, hvis du får chancen for at kysse en pige eller en dreng. På den måde skulle du meget hurtigt kunne finde ud af, om du er til det ene eller det andet, eller begge dele.
Det behøver ikke betyde, at man så er homo- eller biseksuel.
Den slags bliver man først afklaret omkring, når man er noget ældre.
Men - det er en rigtig dårlig ide, at du fylder dig med alt det porno. Porno er noget VOKSNE mennesker kan finde behag i at fornøje sig med; de er slet, slet ikke lavet for børn og helt unge.
Det er en total u-realistisk verden i stil med science fiction og er ren fantasi - intet andet, og du kan faktisk risikere at gøre langt mere skade end gavn for dig selv, ved at se på den slags, der kun giver et totalt forvrænget billede af virkeligheden.
Du vil med overvejede sandsynlighed udvikle en form for mindreværdskompleks, da ingen i det virkelige liv kan leve op til den slags udskejelser.
Porno vil på længere sigt også gøre dig helt ligeglad med almindelig sex, da du vil hele tiden søge efter noget der er mere nyt og grænseoverskridende. Til sidst ender det med, at du kun tænder på noget helt urealistisk, noget som ingen virkelige mennesker kan give dig, og så er det kun pornoen der kan gøre dig tændt.
Jeg havde selv den slags tanker da jeg var i den alder. Og jeg var bestemt ikke den eneste. Jeg havde flere spændende "forsøg"med andre jævnaldrende drenge dengang, hvor vi stod foran hinanden med rejst erektion, rørte ved hinanden, spillede den af ved siden af hinanden osv..måske i virkeligheden, fordi man selv er lidt i tvivl om, hvor man står henne i livet og hvilken retning man skal gå.
At du forsøger rundt omkring, er ikke et tegn på homoseksualitet, men derimod et tegn på, at du prøver at finde ud af hvem DU er.
Jeg ønsker dig held og lykke i fremtiden og håber du finder DIN vej 🙏